21.9.2019 -

Dneska slaví svátek
Vyhledání uživatele:
Moje váha .cz - úvod Diskuze Bazar Fotoalba Deníčky Články

Upravte své stravovací návyky

Upravte své stravovací návyky   Nedaří se Vám průběžně snižovat váhu? Nejspíše máte špatné stravovací návyky a Váš denní příjem energie přesahuje výdej. Pokud chcete svoji váhu snižovat nebo Vám bude stačit si udržet současný stav budete muset upravit svůj jídelníček a také zařadit více pohybu. Poctivě si zaznamenávejte všechno jídlo co sníte, využijte deníčku, který naleznete na těchto stránkách ve svém profilu.

Svůj denní energetický příjem si rozvrhněte alespoň do 5ti jídel. Není nutné za každou cenu jídlo dojíst. Na menším talíří vypadejí menší porce větší. Jídlo jezte v klidu bez televize. Snažte se jíst pomaleji, protože pocit nasycení pozná mozek asi do 20ti minut a hlavně, lépe si jídlo vychutnáte. Různé lákací mísy plné sladkostí okamžitě dejte pryč z Vašich očí. Je to moc velké lákadlo, kdy se budete snažit zahánět hlad různým ujídáním. Jestliže budete jíst v restauraci, vybírejte si vhodná jídla. Vybírejte raději vařená jídla než různé smažené či omačky. Nebojte se zeptat obsluhy z jakých druhů potravin je pokrm připraven. Alespoň na ty zásadní. Velmi důležité je i dodržovat pitný režim v podobě vody, minerální vody nebo ovocného čaje. Idelání příjem tekutin by měl být 2,5 až 3 litry.

Neméně důležitý je i výběr vhodných potravin. Jídelníček by měl obsahovat vitamíny, minerály, stopové prvky, vlákninu a všechny základní živiny (bílkoviny, tuky, sacharidy). Do svého jídelníčku zařaďte i dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, libového masa (krůta, ryby, králík, atd). Omezte potraviny bohaté na cukry a živočišné tuky.

Pro udržení váhy byste měli mít přibližný příjem energie uvedený v tabulce. Nižší údaj ve sloupečku je pro osoby s lehčí fyzickou prací, vyšší údaj pro osoby s těžkou fyzickou prací. Vás se bude pravděpodobně týkat nižší údaj. Při redukční dietě bývá příjem nižší cca o 2 000 kJ než nejnižší doporučená dávka. Drastičtější diety mívají kolem 6 000 kJ. Energetický obsah živin určíte procentuálním podílem podle Vaší příjmové energie.


Starší články
copyright © 2019 Websluzby.eu    Antispam.er.cz     KONTAKT * Obchodní podmínky * odkazy * katalogy

www.moje-vaha.cz